Fotogalerie

Projektový týden na pomoc Bangladéši - spoluúčast Fairtrade

27. dubna 2017

V rámci projektového týdne zaměřeného na pomoc Bangladéši měla naše naše fairtradová skupina stánek na výstavě v náchodské knihovně a pak také poslední ve škole jako součást hlavního programu. 


Férová přestávka - výrobky z Namaste

2. března 2017

Fairtradová nabídka zboží byla v březnu rozšířena o výrobky z dílny Namaste. Právě těmto výrobkům byla věnována další férová přestávka.Férová přetávka - Pod diplejem mobilu

19. ledna 2017

Co se skrývá pod šasi mobilu? Přispíváme k pohnutým osudům lidí, kteří pro mobilní telefony těží potřebné minerály? Stojí to za to? Aktuální téma na zamyšlenou při naší lednové přestávce.


Sázení banánovníku v prosinci

18. prosince 2016

Stačí si zvážit, zaplatit a odnést. Pár banánů k Vánocům často neodmyslitelně patří. jejich příběh, než se dostanou na pulty našich obchodů, však ani zdaleka nepřipomíná vánoční pohádku. Protože nám tento příběh není jedno, chtěli jsme na něj upozornit i ostatní. A tak jsme se dali do "sázení" banánovníku v rámci celorepublikové akce. 


Férová přestávka - Co je fairtrade

1. prosince 2016

Téma přestávky bylo spojeno s dnem otevřených dveří, její téma jsme tedy ponechali v základní informační rovině. Koneckonců - opakování je matka moudrosti, ne? ;-)


Květinová přestávka

13. října 2016

Příběh květin. Jejich původ. Co se skrývá za krásou darované květiny. Kvetou květiny v zimě? O této přestávce jsme se nad těmito otázkami mohli zamyslet.


Výstava na stromech - Poznej své boty
1. - 8. října 2016

Naše první výstava pořádaná pod širým nebem nedopadla úplně podle našich představ, ale rozhodně stála za to. Alespoň na pár dní se park u autobusového nádraží proměnil v galerii. Více se můžete dočíst zde.


Pohádkový les 27. září 2016

Letošní pohádkový les provázela děti ze školek a škol zvířátka ze ZOO. Pro děti i paní učitelky zde byl i náš fairtradový stánek, kde byl k dispozici čaj, káva a také letáčky s informacemi ze světa fairtradu, udržitelného rozvoje a také k chystané výstavě Poznej své boty.


Férová přestávka 22. září 2016

Přestávka byla věnována tématu chystané výstavy Poznej své boty.


Férová přestávka 26. listopadu 2015

Bezmasá strava dozajista přispívá k trvale udržitelnému rozvoji na naší planetě. Tomuto tématu jsme věnovali i tuto férovou přestávku.